ELKAN, spol. s r.o.
Mathematica
Ceníky Produkty Online obchod Dokumenty Akce
 
 

Úvodní stránka / Produkty / Kompletní seznam / Operations Research

Operation Research 3.0


Operations Research 3.0 je soubor programů Mathematica k řešení problémů v lineární optimalizaci, kvadratickém programování, hledání nejkratší cesty, v kombinatorické optimalizaci a v heuristice. Pomocí Operations Research 3.0 a Mathematica můžete řešit širokou škálu typických problémů, se kterými se setkáváte ve vysokoškolské výuce i v praktické každodenní práci, a můžete modelovat a řešit optimalizační problémy velmi pohodlným a interaktivním způsobem.

  • Operations Research 3.0 obsahuje pět programových souborů, které se vyvolají z hlavní sady programů (master package) OperationsResearch.m. Tyto podprogramy (subpackages) zahrnují: Lineární optimalizaci: revidovaný simplex s analýzou citlivosti, prvotní afinní změnu měřítka, prvotní-duální metodu vnitřního bodu a metody oddělování a spojování (branch-and-bound methods)
  • Kvadratické programování: afinní metoda změny měřítka pomocí vylepšení Karush-Kuhn-Tucker
  • Hledání nejkratší cesty: nejkratší spojení jednoho bodu se všemi a všech bodů se všemi na grafu s novými charakteristikami ve verzi 3.0, včetně nového a velmi účinného algoritmu spojujícího bod s bodem a vylepšeného Dijkstrova algoritmu
  • Kombinatorickou optimalizaci a heuristiku: několik běžných postupů, které se dají použít k řešení úkolů, obchodního cestujícího a jiných problémů a implementace doplňkové efektivní heuristiky.
  • Učení pro upevnění znalostí: relativně nová metoda stochastické optimalizace a řízení, která je dostatečně výkonná pro některé druhy problémů V dokumentaci je ještě větší výběr zápisníků s příklady, které obsahují typické problémy řešitelné pomocí Operations Research 3.0. Každý problém je vysvětlen, modelován a vyřešen do posledního detailu. Zápisníky poslouží jako průvodce řešeními širokého okruhu optimalizačních úloh.

ELKAN, spol. s r.o., kontakt: vzak@elkan.cz, tel.: +420 224 999 100, fax: +420 224 999 101  
(c) ELKAN, spol. s r.o.