ELKAN, spol. s r.o.
Mathematica
Ceníky Produkty Online obchod Dokumenty Akce
 
 

Úvodní stránka / Produkty / Kompletní seznam / Mathematica for StudentsCharakteristiky a výhody Mathematica for Students

Uvádíme zlomek toho, co s Mathematica dokážete...

 • provádění sofistikovaných výpočtů s pomocí nevídaných schopností Mathematica při zpracování velkých objemů čísel, v algebře, výpočtech, atd.;

 • tvorba oslňující grafiky a animace pomocí dvojrozměrných a trojrozměrných vizualizačních nástrojů.;

 • sdílení výsledků s jinými uživateli, neboť formát zápisníků je nezávislý na použité platformě;

 • vytváření zákaznických tlačítek a palet k urychlení a automatizaci práce;

 • import a export dat, grafiky a zvuku ve více než 20 standardních formátech souborů;

 • snadný zápis výrazů pomocí kvalitního a editovatelného nastavení technického písma s více než sedmi sty speciálními znaky - bez separátního okna editora rovnic!

 • formátování dokumentů k dosažení vizuální působivosti a přehlednosti za pomoci plně integrovaných nástrojů zpracování textu: tiskové předlohy, automatické dělení slov a kontrola pravopisu, která má i technický slovník obsahující 20 000 slov;

 • uložení zápisníků jako HTML ke snadné prezentaci na webu, nebo v jiných formátech jako např. LaTeX2e;

 • nalezení dokumentace, kterou hledáte, na prohlížeči nápovědy online - včetně elektronické verze The Mathematica Book, 4. vydání!

 • možnost využití nejkompletnější sbírky matematických funkcí na světě.


Mathematica for Students: Otázky a odpovědi

Níže jsou uvedeny některé často kladené otázky zaměřené na možnosti a "upgrady" i strategii, kterou přijala fa Wolfram Research pro svůj produkt Mathematica for Students. Tyto otázky probírají následující témata:

 • rozdíly mezi studentskými a profesionálními verzemi Mathematica
 • studenti, kteří mají domácí výuku
 • jak zakoupit Mathematica for Students
 • učení a pokroky za pomoci Mathematica for Students
 • nárok studentů, kteří studují pouze část učební osnovy
 • přístupová hesla pro stolní počítače/laptopy
 • přístupová hesla pro vícenásobná připojení
 • podporované platformy
 • středoškoláci
 • cena pro studenty
 • hodnocení profesorů/fakulty/vyučujících
 • doklad požadovaný při nákupu
 • řešení problémů po jednotlivých krocích
 • studentské ceny balíků knihovny aplikací Mathematica
 • upgrade předchozí verze
 • použití Mathematica po dokončení studia
 • použití Mathematica for Students v laboratořích
 • platforma Windows 3.1

Čím se liší Mathematica for Students od profesionální verze Mathematica?

Mathematica for Students je plně funkční verze Mathematica. Běží stejně rychle, produkuje stejné výstupy, a funkčností je identická s profesionální verzí Mathematica. Mezi její odlišnosti patří:

 1. Mathematica for Students je určena k exkluzivnímu prodeji studentům zapsaným na akreditovaných akademických institucích k použití na jejich vlastních osobních počítačích. Při nákupu je požadován doklad o studiu.
 2. K používání Mathematica for Students je třeba získat registraci a přístupové heslo. Aby byl student zaregistrován jako uživatel Mathematica for Students a obdržel aktivační přístupové heslo, musí kontaktovat firmu Wolfram Research přes internet, telefonicky, e-mailem, faxem, nebo poštou.
 3. Mathematica for Students zahrnuje The Mathematica Book a standardní doplňkové balíky Mathematica Standard Add-on Packages pouze jako elektronické verze v online dokumentaci v prohlížeči nápovědy. Profesionální verze Mathematica obsahuje, kromě online dokumentace, tyto publikace i v tištěné formě. Tištěná vydání těchto dvou knih jsou k dispozici v prodejně Mathematica Bookstore.
 4. Mathematica for Students má zakódované zápatí, které se tiskne dole na každé stránce dokumentu. Vytištění zápatí "Printed by Mathematica for Students" se nedá zabránit.

Poznámka: Informace o technických odlišnostech mezi studentskými a profesionálními verzemi Mathematica najdete na naší webové stránce technické podpory.

Mám nárok na zakoupení studentské verze jako student studující pouze část učební osnovy?

Wolfram Research nabízí Mathematica for Students i studentům studujícím pouze část učební osnovy. Směřuje-li vaše studium k získání titulu na akreditované akademické instituci a používáte-li Mathematica v některém zapsaném předmětu, máte nárok na registraci studentské verze. Pokud jste zapsán jako student studující pouze část učební osnovy a máte zapsaný předmět, který použití Mathematica alespoň doporučuje, jste také oprávněn k registraci studentské verze.

V obou těchto případech musíte za účelem obdržení přístupového hesla kontaktovat přímo Wolfram Research. Počítejte s tím, že se firmě Wolfram Research prokážete dokladem o svém statusu studenta. Bude ku prospěchu věci, poskytnete-li též informace o počtu hodin zapsaných předmětů, jaké akademické tituly jste již získali, a jaké předměty, které vyžadují Mathematica, máte zapsány.

Jsem studentem střední školy. Mám nárok na zakoupení Mathematica for Students?

Ano, jste-li zapsán na akreditované škole, máte nárok na zakoupení Mathematica for Students.

Nabízí Wolfram Research Mathematica za studentskou cenu?

Ano, nabízíme Mathematica for Students za cenu, která je až o více než 90% nižší než ceníková cena profesionální verze Mathematica.

Jakým způsobem mohu zakoupit Mathematica for Students?

K nákupu Mathematica for Students je požadován doklad o zápisu na akreditované akademické instituci. Takovým standardním dokladem je platný průkaz o studiu. Po doložení statusu studenta můžete zakoupit Mathematica for Students přímo od Wolfram Research, nebo u naší firmy.

Jaký doklad se vyžaduje pro nákup Mathematica for Students?

Váš status studenta prokáže platný průkaz o studiu, paragon o zaplacení registrace, dopis vaší školy nebo školní vysvědčení. Pokyny, jak doložit status studenta, dostanete během nákupu.

Jaké platformy Mathematica for Students podporuje?

Mathematica for Students je k dispozici pro platformy Windows 95/98/NT, Power Macintosh a Linux.

Mám vícenásobné připojení a chtěl bych instalovat Mathematica for Students na obě operační platformy. Mohu svou kopii instalovat i podruhé a obdržet druhé aktivační přístupové heslo?

Nikoli, instalovat ji na obě platformy nemůžete. Licence Mathematica for Students jsou licencemi na jeden počítač pro jednu specifickou platformu, a Mathematica for Students může být instalována pouze na jednu operační platformu. Můžete zakoupit licenci Windows, licenci Macintosh, nebo licenci Linux, ale v současnosti nejsou k dostání žádné programové balíky obsahující více než jednu platformu. Abyste mohli používat Mathematica for Students na dvou operačních platformách, museli byste zakoupit dvě kopie Mathematica for Students.

Nedávno jsme však včlenili některé možnosti vícenásobného připojení pro Windows a Linux za nižší cenu. Více informací získáte kontaktem: vzak@elkan.cz.

Mám jak stolní počítač, tak i laptop, a chtěl bych instalovat Mathematica for Students na oba počítače. Mohu instalovat svou kopii dvakrát a obdržet dvě aktivační přístupová hesla?

Nikoli, nemůžete ji instalovat na oba počítače. Mathematica for Students je licence určená pro jeden počítač/jeden operační systém/jednoho uživatele a může být instalována pouze na jeden počítač. K tomu, abyste mohli používat Mathematica for Students na více počítačích, byste museli zakoupit více kopií Mathematica for Students.

Na některé licence Mathematica for Students jsou však k dispozici dodatečná studentská přístupová hesla. Podrobnosti a informace o cenách získáte kontaktem: vzak@elkan.cz.

Chtěl bych instalovat Mathematica for Students v laboratoři na vysoké škole. Mohu zakoupit Mathematica for Students k tomuto účelu?

Nikoli, nemůžete. Mathematica for Students je určena pro zapsané studenty k instalaci na jejich vlastních osobních počítačích. Exkluzivní distribuci Mathematica určitým katedrám nebo celé vysoké škole nabízejí akademické nákupní programy.

Jako profesor/fakulta/vyučující potřebuji hodnotit software, který studenti používají. Mohu zakoupit Mathematica for Students k tomuto účelu?

Nikoli, nemůžete, protože Mathematica for Students je určena pro zapsané studenty k instalaci na jejich vlastních osobních počítačích. Firma Wolfram Research však disponuje mnoha způsoby, jak poskytnout Mathematica profesorům, fakultě a vyučujícím pro účely hodnocení. Máte-li zájem o Mathematica pro hodnotící účely, kontaktujte nás a my vám sdělíme další podrobnosti.

Mám platformu Windows 3.1. Máte verzi Mathematica, kterou bych mohl zakoupit?

Wolfram Research nabízí přímý nákup předchozí verze Mathematica, Mathematica for Students 2.2. Mathematica for Students 2.2, což je poslední podporovaná verze pro Windows 3.1, však postrádá mnoho běžných charakteristik, které má Mathematica for Students 3.0. Mathematica for Students 2.2 a Mathematica for Students 3.0 jsou k dostání za stejnou cenu.

Mám předešlou verzi Mathematica for Students. Mohu získat "upgrade"?

Ano, upgrade můžete získat, pokud jste ještě studentem a splňujete požadavky, které opravňují nárok na studentskou verzi. Wolfram Research nabízí upgrady ke všem licencím Mathematica for Students. K vyřízení vaší objednávky upgrade budeme potřebovat číslo vaší licence Mathematica for Students.

Mohu používat Mathematica for Students i po dokončení studia?

Nikoli, nemůžete. Pokud již nesplňujete požadované studentské nároky, měl byste získat upgrade Mathematica for Students na profesionální verzi. Wolfram Research poskytuje absolventům zvláštní cenu na upgrade ze studentské verze na verzi profesionální, jestliže se provede během jednoho roku od data dokončení studia. Kontaktujte nás, sdělíme vám podrobně, jakým požadavkům musíte vyhovět a uděláme vám cenovou nabídku; budete muset sdělit číslo své licence a datum dokončení studia.

Pátrám po programu, který by krok za krokem ukazoval řešení mých rovnic. Uměla by to Mathematica for Students?

Bohužel, Mathematica nedovede vysvětlovat jednotlivé kroky řešení vašich problémů. Mohl by se však napsal program ve vyšším programovacím jazyku Mathematica, který by to uměl.

Calculus WIZ, interaktivní pomocník při přípravě mimo školu na bázi nejpoužívanějších výpočetních učebnic, vám ukáže jednotlivé kroky řešení každého výpočetního problému. Calculus WIZ se používá spolu s Mathematica for Students.

Moje děti nenavštěvují školu, mají domácí výuku. Mám nárok na zakoupení Mathematica for Students pro své dítě?

Ano, máte. Wolfram Research nabízí Mathematica for Students pro děti, které absolvují domácí výuku. Při nákupu je třeba předložit doklad o tom, že výuka doma byla schválena státem a/nebo školou. Jako doklad můžete použít platné místopřísežné prohlášení.

Sháním program, s kterým bych se mohl učit a rozšiřovat své obzory. Bude řešením Mathematica for Students?

Myslím, že zjistíte, že Mathematica for Students poskytuje pestrost a výkon, jaký hledáte, a přinese vám užitek nejen při studiu, ale i ve vaší profesi. Mathematica for Students již pomohla tisícům studentů lépe pochopit pojmy, které slýchaly v technických předmětech. Mathematica používají ve všech firmách Fortune 50, na nejlepších vysokých školách a v tisících podniků a organizací na celém světě.

Detailní popis na webu Wolfram Research, Inc. (v anglickém jazyce):

http://www.wolfram.com/products/student/mathforstudents/index.html
ELKAN, spol. s r.o., kontakt: vzak@elkan.cz, tel.: +420 224 999 100, fax: +420 224 999 101  
(c) ELKAN, spol. s r.o.