ELKAN, spol. s r.o.
Mathematica
Ceníky Produkty Online obchod Dokumenty Akce
 
 

Úvodní stránka / Produkty / Kompletní seznam / Neural NetworksNový soubor aplikačních programů "Neural Networks" od fy Wolfram Research poskytuje robustní prostředí pro modelování datových struktur. Umělé neuronové sítě přinesly revoluci v přístupu, jakým výzkumníci řeší složité problémy reálného světa v oblastech vědy a techniky, ekonomie a financí. Dnes mohou uživatelé zkoušet a zkoumat modely neuronových sítí rychleji a jednodušeji než kdykoli dříve, pokud využijí výpočetní výkon a pružnost produktu Mathematica.

"Neural Networks" jsou zaměřeny na profesionály i studenty, kterým poskytují nástroje k procvičování, vizualizaci a validaci modelů neuronových sítí. Podporují kompletní škálu struktur neuronových sítí a provádějí nejnovější trénovací algoritmy, přičemž plně využívají výpočetních a zobrazovacích schopností Mathematica. Mají i speciální funkce k řešení typických problémů datové analýzy, jako např. funkční aproximace, klasifikace a detekce, shlukování, nelineární časové řady a problémy identifikace nelineárních systémů. "Neural Networks", které jsou založené na uživatelsky příjemné struktuře instrukcí, poskytují:

  • podporu osvědčeným paradigmatům, strukturám a aplikacím neuronových sítí
  • podporu tradičním i pokročilým trénovacím algoritmům
  • inteligentní inicializační algoritmy, aby mohlo být zahájeno trénování se špičkovým výkonem a rychlostí
  • rychlou a spolehlivou optimalizaci výrazů a vytvoření kódu jediným příkazem
  • výkonné modelové prostředí s podporou skrytých úrovní a neuronů

Zabudované palety usnadňují zadání jakéhokoli parametru pro účely analýzy, hodnocení a výcviku práce s daty, což velice zjednodušuje zvládnutí a užívání produktu. Tento aspekt byl jednou z priorit během celého vývoje, stejně jako využití bohatého výpočetního a programovacího prostředí Mathematica k začlenění dodatečných funkcí. "Na rozdíl od jiných řešení, omezujících se pouze na implementaci černé skříňky, Neural Networks vám umožňují v každém kroku učení, od začátku do konce, sledovat a vyhodnocovat, jak jsou vaše data naučená" říká Yezabel Dooleyová, manažerka aplikačních produktů fy Wolfram Research.

Pomocí "Neural Networks" můžete přizpůsobit síť svým datům, zobrazit tuto přizpůsobenou síť a vidět rozložení chyb, vše po zadání několika málo příkazů. Profesionálové i studenti s chatrnými nebo žádnými znalostmi neuronových sítí budou těžit z vyčerpávající online dokumentace, velkého počtu příkladů a interaktivních online cvičení. Pokročilí uživatelé zároveň ocení možnost pružné volby pro každou funkci a nesčetné možnosti modifikací obsažených algoritmů i možnost vyvinout vlastní nové procvičovací algoritmy, které dále rozšíří schopnosti programového balíku.

"Neural Networks" jsou určeny pro Mathematica 4 nebo novější verze a jsou dostupné pro systémy Windows, Mac OS, Mac OS X, Linux (PC, Alpha, PowerPC), Solaris, HP-UX, IRIX, AIX, Compaq Tru64 Unix a kompatibilní systémy.


ELKAN, spol. s r.o., kontakt: vzak@elkan.cz, tel.: +420 224 999 100, fax: +420 224 999 101  
(c) ELKAN, spol. s r.o.