ELKAN, spol. s r.o.
Mathematica
Ceníky Produkty Online obchod Dokumenty Akce
 
 

Úvodní stránka / Dokumenty / Různé

Dokumenty

FAQ - často kladené dotazy


Dotaz: Pod jakými operačními systémy lze sw Mathematica spouštět?

Odpověď: Výrobce uvádí následující operační systémy, pod kterými lze software Mathematica používat - Podporované operační systémy.

Dotaz: Jaké jsou požadavky na harware vybavení pro instalaci produktů firmy Wolfram?

Odpověď: Výrobce uvádí následující požadavky na hardware.

Dotaz: Jaký je rozdíl mezi produkty Mathematica a Mathematica for the Classroom?

Odpověď: Produkty Mathematica a Mathematica for the Classroom se neliší prakticky vůbec ničím. Označení "for the Classroom" pouze říká to, že se jedná o akademickou licenci, která je finančně zvýhodněná oproti komerční.
Více naleznete v podrobném popisu softwaru v rubrice Produkty.


Dotaz: Jaký je rozdíl mezi single licencí a síťovou licencí?

Odpověď: Single licence se pevně váže ke konkrétnímu počítači. Síťová licence se může spustit na kterémkoliv počítači připojeném k síti. Podrobněji o licenční politice.

Dotaz: Potřebuji poradit s instalací softwaru Mathematica.

Odpověď: Postup instalace produktu:

Pokud Vám není postup instalace dostatečně nápomocen, pište na e-mailovou adresu vzak@elkan.cz

Dotaz: Jak získám password?

Odpověď: Klikněte na odkaz register.wolfram.com a zadejte číslo licence, poté vyberte typ licence - Single/Network, zadejte Math ID, název počítače, vyplňte tabulku s osobními údaji. Na vámi zadaný email přijde heslo. V případě potíží kontaktujte Customer Service.


Dotaz: Po instalaci licence jsem obdržel/a pouze dočasný password.

Odpověď: Dočasný password obdržíte v případě, že je licence instalovaná 2x. Stává se, že si zákazníci zkoušejí licence instalovat "nanečisto" a pokud vše funguje, nainstalují licence podruhé. V takovém případě ale dostanete do firmy Wolfram Research e-mail obsahující varovnou informaci:

PLEASE NOTE: This password is temporary and will expire on the date indicated. Before this date, you will need to supply verification of your academic status. Please contact Customer Service with this information and to receive your permanent password.

Nový password získáte tak, že na e-amilovou adresu register@wolfram.co.uk napíšete žádost o nové heslo spolu s vystvětlením, proč byla licence instalována 2x.

Není-li toto důvod dočasného passwordu, pište na e-mailovou adresu vzak@elkan.cz.


Dotaz: Pořídil/a jsem si nový počítač a chtěl/a bych na něj přesunout Home Use licenci Mathematica. Co pro to musím všechno udělat? (Obdobně pro re-instalaci OS)

Odpověď: Licence systému Mathematica pracují tak, že se vygeneruje tzv. MathID podle vlastností OS a HW. Toto číslo je pro každý počítač jedinečné a na jeho základě obdržíte password (heslo). Pro získání nového passwordu pokračujte podle následujících kroků:

  • Napište e-mail s odůvodněním, proč potřebujete nový password na e-mailovou adresu register@wolfram.co.uk.
  • Po schválení žádosti Vám bude přidělen a zaslán nový password.
  • Poté můžete znovu nainstalovat Mathematica a zprovoznit pomocí nového passwordu, jako tomu bylo při prvotní instalaci softwaru.


Dotaz: Nedaří se mi stáhnout sw Mathematica, download se přeruší nebo je soubor nulové velikosti?

Odpověď: Stáhněte si soubor z úložiště. Dále pak postupujte standardním způsobem pro instalaci sw Mathematica .ELKAN, spol. s r.o., kontakt: vzak@elkan.cz, tel.: +420 224 999 100, fax: +420 224 999 101  
(c) ELKAN, spol. s r.o.